İlan Ekle Oturum aç

Kuşadası’nda belediye toplam 652 ağacı kesilmekten kurtardı

AYDIN’ın Kuşadası ilçesinde, belediye, inşaat çalışmaları nedeniyle kesilmesi planlanan ağaçları yerlerinden sökerek park ve yeşil alanlara naklediyor. Son olarak İkiçeşmelik Mahallesi’nde yapımı tamamlanan Cafer Kotan Parkı’nın karşısındaki yeşil alana 42 zeytin ağacı nakledildi.

Böylelikle bugüne kadar kesilmekten kurtarılan ağaç sayısı 652’ye ulaştığı bildirildi.

Son 3.5 yıl içerisinde kente 253 bin 365 metrekare yeşil alan kazandıran ve farklı noktalara 8 binin üzerinde ağaç diken Kuşadası Belediyesi, inşaat çalışmaları nedeniyle kesilmesi gündeme gelen ağaçlara yeniden yaşama şansı vermeyi sürdürüyor. Gelen talepler doğrultusunda harekete geçen Kuşadası Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından yerlerinden sökülen ağaçlar yeni yapılan parklara dikiliyor. Özel araçlarla kökleriyle birlikte yeni yaşam alanlarına nakledilerek toprakla buluşturan ağaçların düzenli bakımı ise aksatmadan yapılıyor.

652 AĞAÇ KESİLMEKTEN KURTARILDI

Kuşadası Belediyesi tarafından son olarak İkiçeşmelik Mahallesi’nde yapımı tamamlanan Cafer Kotan Parkı’nın karşısındaki yeşil alana 42 zeytin ağacın nakledildi. Parkın peyzajı ile bütünleşen ağaçlar kısa süre içerisinde yeni yerlerine alışarak yaşamlarını sağlıklı bir biçimde sürdürmeye başladı. Böylelikle bugüne kadar kesilmekten kurtarılan ağaç sayısı 652’ye ulaştığı bildirildi.

Öte yandan geçen mart ayında Kuşadası Gençlik ve Spor Parkı’na dikilen asırlık 4 zeytin ağacı, heybetli gövdeleri ve yeni filizlenen dalları ile parka büyük bir estetik katıyor. Adagöl’e nakledilerek peyzaja uygun noktalara dikilen toplam 300 zeytin, palmiye ve defne ağacı ise mesire alanının doğal bitki örtüsünü tamamlıyor. (DHA)

Kaynak: https://www.hurriyet.com.tr/yerel-haberler/aydin/kusadasi/kusadasinda-belediye-toplam-652-agaci-kesilmek-42129815

Önceki Yazı
Güllübahçe’nin altyapısı modern bir yapıya kavuşuyor
Sonraki Gönderi
Didim’deki koyda iki kişi ölü olarak bulundu

Yorum ekle

E-postanız bizimle güvende.