İlan Ekle Oturum aç

Ulaşım

Didim Nerededir ve Nasıl Gidilir ?

Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden biri olan Didim, Aydın’ın bir ilçesidir. 1991 yılında ilçe olarak kabul edilen Didim’in etrafında turistik il ve ilçeler yer alır. Tatilcilerin uğrak noktası olan Didim’in doğusunda Muğla, batı ve güneyinde Ege Denizi bulunmaktadır. 402 kmyüz ölçümüne sahip olan ilçe Kuşadası’na 70 kilometre, Bodrum’a 110 kilometre uzaklıktadır.

Her yıl %70’lik nüfus artışı yaşanan bu ilçeye farklı alternatifler kullanarak ulaşım sağlayabilirsiniz. Hangi ilde bulunduğunuza göre farklı ulaşım seçeneklerini kullanarak ulaşabilirsiniz. Havaalanı, şehirlerarası otobüs seferleri veya özel aracınız ile ilçeye ulaşım mümkündür.

Havayolu ile Didim’e Ulaşım

Didim ilçesinde havalimanı bulunmadığı için en yakın havalimanına iniş yaparak gelebilirsiniz. Didim’in etrafında 3 farklı havalimanı bulunmaktadır. İzmir Adnan Menderes Havalimanı, Milas-Bodrum Havalimanı ve Dalaman havalimanı’dır. Bu havalimanları sırasıyla yaklaşık 150 kilometre, 95 kilometre ve 200 kilometre uzaklıktadır. Didim’e en yakın havalimanı ise Milas – Bodrum havalimanı 95 kilometre uzaklıkta güney tarafındadır.

Didim’in çevresinde bulunan havalimanlarına iniş yaptıktan sonra birkaç farklı alternatif ile ulaşım sağlayabilirsiniz. 

Milas – Bodrum havalimanına iniş yapan tatilciler MUTTAŞ, HAVAŞ, taksi, araç Kiralama, tur şirketleri minibüs seferleri, uçak şirketlerinin servisleri veya Transfer kullanarak ilçeye ulaşabilirsiniz.

İzmir Adnan Menderes Havalimanına iniş yaptıktan sonra öncelikle İzmir Otogarı’na ulaşım sağlamalısınız. HAVAŞ servisleri otogara indirdikten sonra Didim’e giden otobüs seferlerini kullanabilirsiniz.

Otobüs ile Didim’e Ulaşım

İstanbul, Ankara, Bursa ve İzmir gibi büyük şehirlerden otobüs ile ulaşım sağlayabileceğiniz farklı firmalar bulunmaktadır. 

İstanbul’dan 13 saat, Ankara’dan 11 saat, Bursa’dan 8 saat ve İzmir’den 1,5 saat içerisinde şehir merkezine ulaşabilirsiniz. 

Özel Araç ile Didim’e Ulaşım

Didim, Kuşadası’na 70 kilometre, Bodrum’a 110 kilometre, Aydın’a 120 kilometre, İzmir’e 150 kilometre, Bursa’ya 476 kilometre, Ankara’ya 715 kilometre ve İstanbul’a 720 kilometre uzaklıktadır. 

Didim’e kendi aracınız ile ulaşım sağlamadan önce hangi güzergahı tercih edeceğiniz konusunda ve yolların trafik durumu hakkında araştırma yapmalısınız. Ankara’dan gelen tatilcilerin kullanabileceği iki farklı alternatif yol güzergahı bulunmaktadır. 

Aydın’dan Didim’e Otobüs ve Minibüs Seferleri

Aydın’dan Didim ilçe merkezine otobüs ve minibüs seferleri ile kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. 

Didim’e ulaşabilmeniz için iki farklı alternatif bulunmaktadır. Minibüs ve 405 numaralı belediye otobüsleri ile ilçe merkezine ulaşabilirsiniz. 

Önceki Yazı
Tarihçe
Sonraki Gönderi
Didimi İzle

Yorum ekle

E-postanız bizimle güvende.