İlan Ekle Oturum aç

Didim’deki Örnek Etkinlik Bir Engelli Vatandasi Daha Mutlu Etti

Aydin’in Didim ilçesinde geleneksel hale getirilen 10. Geleneksel Konya Kültür Sitesi’nin yaz etkinliginden elde edilen bagisla alinan akülü tekerlekli sandalye fiziksel engelli Hilmi Saykioglu’na teslim edildi.

Didim’de Konya Kültür Sitesince geleneksel hale getirilen ve geçtigimiz Agustos ayinda etkinlik düzenlenmisti. Site sakinlerinde yapilan ev isi yemekler ile el isi ürünler engelliler yararina site içerisinde satisa çikarilmis ve elde edilen gelir dernege bagislanmisti.

Etkinlikte elde edilen bagis ile alinan akülü tekerlekli sandalye Didim’de yasayan yüzde 92 fiziksel engelli olan dernek üyesi Hilmi Saykioglu’na teslim edildi. Dernek Baskani Bedri Altintas’inda katildigi ziyarette akülü sandalye Saykioglu ailesine ulastirildi. Altintas 10. kez düzenlenen etkinlikten elde edilen bagisla bu yil bir adet akülü sandalye alindigini ifade ederek duyarliliklarindan dolayi Konya Kültür sitesi yönetimine ve site sakinlerine tesekkür etti.

Kaynak: https://beyazgazete.com/haber/2022/10/7/didim-deki-ornek-etkinlik-bir-engelli-vatandasi-daha-mutlu-etti-6622562.html

Etiketler:
Önceki Yazı
Aydın’ın kırsal mahallelerinde şifa kaynağı pekmez yapımı hız kazandı
Sonraki Gönderi
Di̇di̇m Beledi̇ye Başkanı Atabay, Kardeş Şehi̇r Laubach’tan Gelen Mi̇safi̇rleri̇ni̇ Konuk Etti̇

Yorum ekle

E-postanız bizimle güvende.