İlan Ekle Oturum aç

Didim’de 3 ayrı yer özelleştirilecek

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, Aydın’ın Didim ilçesi ile Muğla’nın Marmaris ve Datça ilçelerinde bulunan binlerce metrekare araziyi satışa çıkardı. Didim’de 3 ayrı parsel özelleştirme kapsamında satışa sunuldu.

Hazine ve Maliye Bakanlığı Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, Aydın’ın Didim ilçesinde 3, Muğla’nın Marmaris ilçesinde bir ve Datça ilçesinde 7 parsel araziyi ‘satış’ yöntemiyle özelleştirecek. Resmi Gazete’de yayımlanan ilana göre Toplam büyüklüğü 76 bin 400 metrekare olan araziler için toplamda 57 milyon 500 bin TL (Muhammen bedelin yüzde 3’ü) geçici teminat tutarı belirlendi. Bu durumda arazilerin toplam muhammen bedeli ise yaklaşık 2 milyar lira oluyor. Bu kapsamda Didim’de
özelleştirilecek arazilere ilişkin detaylar, Cumhuriyet Mahallesi 5125 ada 1 parsel, (bedel 3 milyon TL) Cumhuriyet Mahallesi 5128 ada 1 parsel (bedel 3 milyon TL) Cumhuriyet Mahallesi 5132 ada 1 parsel (bedel 6 milyon TL) olarak açıklandı. Satışa çıkartılan yerlerin birbirine yakın yerler olduğu da görülüyor.

Kaynak: https://www.sesgazetesi.com.tr/haber/11676164/didimde-3-ayri-yer-ozellestirilecek

Önceki Yazı
Aydın’da 741 bin sazan yavrusu suyla buluştu
Sonraki Gönderi
Aydın’da 73 düzensiz göçmen yakalandı

Yorum ekle

E-postanız bizimle güvende.