İlan Ekle Oturum aç

TOKİ temel atma töreni hangi illerde yapılacak?

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, temel atma töreninin Ekim ayında başlayacağını duyurdu ve temel atma töreninin yapılacağı illeri de açıkladı. Peki, TOKİ temel atma töreni hangi illerde yapılacak? İşte o iller…

TOKİ sın dakika gelişmeleri vatandaşların yakın olarak takip ettiği konular arasında yer alıyor. Milyonlarca vatandaşı ilgilendiren ve büyük ilgi gören Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesine ilişkin önemli açıklama geldi. İlk Evim İlk İş Yerim projesine ilişkin yeni bilgileri Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum duyurdu. Bakan Kurum 25 Ekim’de 17 ilde 5 bin konutun temel atmalarının başlayacağını söyledi.

TOKİ TEMEL ATMA TÖRENİ YAPILACAK İLLER

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum ilk olarak 25 Ekim’de Ankara, Afyon, Amasya, Aydın, Bolu, Diyarbakır, Elazığ, Erzurum, Kahramanmaraş, Kırşehir, Konya, Manisa, Muğla, Tunceli, Uşak, Yozgat, Zonguldak’ta temel atmaların başlayıp inşaatların hızla devam edeceğini söyledi.

TOKİ SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

TOKİ sonuçlarının, kura başvuru işlemlerinin tamamlanmasının akabinde Kasım ayında kura çekimi ile netlik kazanması bekleniyor.

Kaynak: https://www.cnnturk.com/turkiye/toki-temel-atma-toreni-hangi-illerde-yapilacak-toki-evleri-insaati-17-ilde-basliyor

Etiketler:
Önceki Yazı
Genç milli halterciler, Avrupa Şampiyonası’na Aydın’da hazırlanıyor
Sonraki Gönderi
Aydın Büyükşehir Belediyesi ve Didim Belediyesi’nden Ortak Çalışma

Yorum ekle

E-postanız bizimle güvende.