İlan Ekle Oturum aç

Erbaş güven tazeledi

Didim Ticaret Odasının meslek komitesi seçimlerinde, mevcut oda başkanı Hilmi Erbaş ve ekibi güven tazeledi. 9 meslek komitesinin 8’ini, Erbaş ve ekibinin yarıştığı beyaz liste kazandı.

Didim Ticaret Odasına kayıtlı yaklaşık 3 bin üye, odanın yeni meclis üyelerinin seçimi için sandık başına gitti. Saat 09:00’da başlayan oy kullanma işlemi saat 17:00’de sona erdi. Didim Ticaret Odasının 25 kişilik meclis üyesi seçimleri için Erbaş beyaz liste ile, Didim Genç Oluşum Grubu 6 komitede mavi liste ile seçime katılırken, inşaat grubundan kırmızı liste, mühendislik grubundan bağımsız yeşil liste ile tekstil grubundan bağımsız bir liste seçimlere girdi. Yapılan seçim sonucunda tekstil komitesinde bağımsız olarak ve tek liste giren grup 16 oyla seçildi. Turizm grubunda 3 oy geçersiz sayılırken beyaz liste 65, mavi liste 62 oy aldı. Gıda grubunda bir oy geçersiz sayılırken beyaz liste 65, mavi grup 21 oy aldı. Mali grupta beyaz liste 54 oy, mavi grup 16 oy alırken, inşaat grubunda ise beyaz liste 204, mavi liste 92 ve kırmızı liste 45 oy aldı. Mühendislik grubunda beyaz liste 57 oy alırken bağımsız yeşil liste 35 oy aldı. Emlak grubunda beyaz liste 67, mavi liste 35 oy alırken, dayanıklı tüketim mallarında beyaz liste 55, mavi liste 26 oy aldı. Akaryakıt grubunda beyaz liste tek liste ile seçime girerken 54 oy ile seçimi kazandı.
Seçim sonrasında Didim Ticaret Odası Başkanı Hilmi Erbaş, konuşmasına Bartın’da hayatını kaybeden madencileri anarak başlarken, oda olarak 41 madenci için maddi ve manevi yardım yapacaklarını söyledi. Erbaş, bu dönemin son dönemi olduğunu ve seçimlerde kazananın Ticaret Odası üyeleri olduğunu ifade ederek “Bu 4 yıllık dönemde yapamadıklarımızı, elde ettiğimiz tecrübelerimizle ve eksiklikleri gördüğümüzü ifade etmek istiyorum. Ticaret Odası Didim’in en güçlü sivil toplum örgütü; temel sorunların çözümü noktasında elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Bu dönemde çalıştaylarımızla yatırımların hayata geçirilmesi noktasında adımlar atacağız. Mayıs ayında Didim’de yatırımcıları ağırlayacağız. Didim’de iş birliğine ihtiyacımız var. Kamu ve sivil toplum kuruluşlarına ve özellikle siyasi partilere sesleniyorum; temel sorunların çözümü noktasında bir kent olarak birlikte aktaramazsak bir adım atamayız. Geçmiş dönemde akamete uğrayan sorunları çözeceğimize inanıyorum. Didim Ticaret Odasında bu son dönemimiz, önemli işler yapıp bizden sonraki arkadaşlara devretmek istiyoruz. Bu süreçte bizlere destek olan başta ailem olmak üzere tüm üyelerimize teşekkür ediyorum. Bu süreçte yarışan arkadaşlardan fikir ve önerilerini bekliyorum. Seçimler de bitti; kimse kazanmadı, sadece odamız kazandı; Didim kazandı. Seçim sürecinde bilerek bilmeyerek yapılmış gönül kırmalar varsa hakkımız helaldir; herkese hayırlı, uğurlu olsun.” dedi.

Kaynak: https://www.sesgazetesi.com.tr/haber/12389913/dtoda-erbas-guven-tazeledi

Önceki Yazı
Didim’de kantin standartlarını yükseltmek için toplantı yapıldı
Sonraki Gönderi
Didim Belediyesi Türkiye’de bir ilke imza attı

Yorum ekle

E-postanız bizimle güvende.