İlan Ekle Oturum aç

Aydın’da yüzlerce çocuk yüzme öğrendi

Aydın Büyükşehir Belediyesi, çocukların kültür ve sporla ilgili aktivitelere katılabilmeleri için hizmetlerini aralıksız şekilde sürdürüyor. Yaz boyunca süren yüzme kurslarına katılan yüzlerce çocuk, profesyonel eğitmenlerden aldıkları dersler ile iyi birer yüzücü oldu. Geleceğin yüzücülerinin yetiştiği kurslarda eğitim alan 672 çocuk, Büyükşehir Belediyesi’nin Atatürk Spor Kompleksi’ndeki havuzunda yaz sürecini hem eğlenceli hem de öğretici bir aktiviteyle geçirmiş oldu. Atatürk Spor Kompleksi’ndeki törenle katılım sertifikalarını alan çocuklar mutlu olduklarını ifade ettiler.

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, “Çocuklarımızın geleceği bugün yaptığımız yatırımlar ile şekilleniyor. Büyükşehir Belediyesi olarak sanat, spor ve eğitici kurslar aracılığıyla çocuklarımızın her zaman yanındayız. Atatürk Spor Kompleksimizde de geleceğin sporcularını yetiştiriyoruz. Aydın’dan daha birçok iyi sporcu çıkacağını inanıyorum. Tüm Aydınlı çocukları Büyükşehir Belediyesi kurslarına katılmaya davet ediyorum” dedi.

Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği kurslarda çocuklarının sanat ve sporun farklı dallarında eğitim aldığını belirten Serdar Bayraktar, “Çocuğumuz belediyenin önce keman ve bale kursuna gitti şimdi de yüzme kursuna katıldı. Gayet memnunuz, çocuklarımıza bu imkânları sağladığı için Başkanımıza teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

AYDIN BÜYÜKŞEHİR HER ZAMAN OTİZMLİ ÇOCUKLARIN YANINDA

Aydın Büyükşehir Belediyesi, otizmli çocukların yanında yer almaya devam ediyor. Otizmli çocuklar, yaz dönemi boyunca Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği yüzme kurslarını başarıyla bitirdi ve madalyalarını Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun elinden aldı. Otizmli çocukların ailelerini çok iyi anladıklarının altını çizen Başkan Çerçioğlu, otizmli çocukların eğitimde fırsat eşitliğini yakalamaları için gece-gündüz çalıştıklarını belirtti. Her çocuk gibi otizmli çocukların da haftada 45 saatlik eğitim alması gerektiğini belirten Başkan Çerçioğlu, bunu sağlamak için Aydın’ın tüm ilçelerine otizm destek merkezleri kurmayı hedeflediklerini vurguladı. Başkan Çerçioğlu “Bu çocuklarımızın arasından müzik dehaları, çok başarılı yüzücüler çıkacak. Biz de bu cevherleri keşfetme gayretindeyiz” dedi.

Madalya töreninde bir konuşma yapan Aydın Otizm Gençlik ve Spor Kulübü Derneği Başkanı Adnan Özdemir, “Özel çocuklarımızın annesi olduğunuz ve onların yüreklerine dokunduğunuz için çok teşekkür ederiz. Bu çocuklar için bir şey yapamaz demişlerdi. Yüzme öğrenemez demişlerdi; sayenizde hepsi yüzmeye başladı. Okuma-yazmayı öğrenemez, bisiklet kullanamaz dediler; fakat çocuklarımız hepsini yapıyor. Dünya tarihini değiştiren otizmliler yine Özlem annemizle birlikte adım adım yürüyorlar” ifadelerini kullandı. Çerçioğlu’na kendilerine verdiği destekler için teşekkür eden Özdemir, bir plaket takdim edip ailelerin duygularını kaleme aldıkları anı defterini hediye etti.

Kaynak: https://www.birgun.net/haber/aydin-da-yuzlerce-cocuk-yuzme-ogrendi-404536

Etiketler:
Önceki Yazı
Didim Amfi tiyatroda “Yıldız isimleri” ağırlandı
Sonraki Gönderi
Didim’de taşkınlara karşı mazgallar temizlendi

Yorum ekle

E-postanız bizimle güvende.