İlan Ekle Oturum aç

Aydın Beşiktaşlılar Derneği’nden eğitime dev destek

Aydın Beşiktaşlılar Derneği, il genelindeki çeşitli okullarda eğitim gören 300’den fazla öğrenciye kırtasiye malzemesi hediye etti. Öğrencilerin yüzünü güldüren Aydın Beşiktaşlılar Derneği, örnek davranışıyla takdir topladı.

Aydın’da Taşkın Cerit başkanlığında birçok önemli projeyi hayata geçiren Aydın Beşiktaşlılar Derneği, sosyal sorumluluk projelerine devam ediyor. Eğitime büyük önem veren Aydın Beşiktaşlılar Derneği, bu yıl da öğrencileri unutmadı. Her yıl öğrencilere çeşitli hediyeler vererek eğitim-öğretim hayatlarına destek olan Aydın Beşiktaşlılar Derneği Başkanı Taşkın Cerit ve yönetim kurulu üyeleri, bu yıl Armutlu İlkokulu’nda 30, Gölhisar İlkokulu’nda 14, Baltaköy İlkokulu’nda 50, Tepeköy İlkokulu’nda 17, Dalama İlkokulu’nda 40, Dalama Anaokulu’nda 35, Dalama Yeniköy İlkokulu’nda 46, Gödrenli İlkokulu’nda 8, Şahnalı İlkokulu’nda 22 ve Aydın Yeniköy İlkokulu’nda ise 46 öğrenciye hediyeler takdim etti.

ÖĞRENCİLERDEN CERİT VE YÖNETİMİNE TEŞEKKÜR

Dernek Başkanı Taşkın Cerit, Başkan Yardımcısı Semra Bayraktaroğlu, Kadın Kolları Başkanı Beyhan İpek, Yönetim Kurulu Üyeleri Hüseyin Erbilge, Tuğba Yıldırım ve Denetim Kurulu Üyesi Özgür Vural’ın katılımıyla öğrencilere, içinde kırtasiye ürünleri olan paketler hediye edildi. Paketlerin içerisinde kalem kutusu, kuruboya, pastel boya, resim defteri, kalem, silgi, yapıştırıcı, kalemtıraş gibi ürünlerin yer aldı. Kırtasiye malzemeleri teslim alan öğrenciler, büyük sevinç yaşadı. Okul yönetimleri ve öğrenciler, desteklerinden dolayı Aydın Beşiktaşlılar Derneği Başkanı Taşkın Cerit ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür etti. Projeyle ilgili bilgi veren Başkan Cerit, çeşitli mahallelerde anaokulu ve 1. Sınıfa giden öğrencilere yönelik çalışma gerçekleştirdiklerini belirtti. Kırtasiye yardımında bulunma konusunda yönetim kurulunda karar almaları sonrasında çalışma yaptıklarını belirten Cerit, dernek yöneticilerinin Efeler İlçe Milli Eğitim Müdürü Hakan Özcan’ın bilgisi dahilinde okul idareci ve öğretmenleri ile iletişime geçtiklerini ifade etti.

“ÜRÜNLERİ ÇOCUKLARIMIZA TESLİM ETMENİN HAKLI GURURUNU YAŞIYORUZ”

Maddi imkanı olup olmadığına bakmaksızın 300’den fazla öğrenciye ulaştıklarına dikkat çeken Cerit, birinci hedeflerinin çocukların eğitim hayatlarına ve mutluluklarına faydalı olmak olduğunu söyledi. Bu sebeple faaliyetlerinde çocuklara pozitif ayrımcılık yaptıklarını vurgulayan Cerit, “Çocuklarımıza olan etkinliklerde daha seçici oluyoruz. Bu yıl da faaliyetlerimize başlarken bunu gözeterek bu tercihi yaptık.” dedi. Ürünleri, bağışlar ve aidatlardan oluşan dernek bütçesinden aldıklarını söyleyen Cerit, “Ürünleri çocuklarımıza teslim etmenin haklı gururunu yaşıyoruz. Gittiğimizde çocuklarımızın bizi çok mutlu bir şekilde karşılaması, öğretmenlerin, idari kadrodaki arkadaşların, projenin ne kadar olumlu olduğu konusundaki geri dönüşlerini yüz yüze hissetmemiz bizim için çok önemliydi.” diye konuştu.

DESTEKLER DEVAM EDECEK

Sadece hediyeleri teslim edip dönmediklerini kaydeden Cerit, aynı zamanda idareciler ve öğretmenlerden gelen talepleri de not ettiklerini belirtti. Bu talepleri giderebilirlerse okullara tekrar ziyarette bulunacaklarına dikkat çeken Cerit, sivil toplum kuruluşlarına da çağrıda bulundu. Eğitime ve çocuklara yapılan yatırımın her zaman büyük yatırım olduğuna dikkat çeken Cerit, “Sivil toplum kuruluşlarını bu tip faaliyetlere katılmaya davet ediyoruz. Okullarda eğitimle ilgili her zaman ihtiyaç var. Sadece, eksikleri tespit etmek konusunda doğru kişilerle iletişim kursunlar. Özveriyle çalışan yönetim kuruluma, iletişim halinde olan tüm eğitim camiasındaki müdürlerimize, öğretmenlerimize ve Efeler İlçe Milli Eğitim Müdürümüze teşekkürlerimizi sunuyoruz. Umarım projemiz arzu ettiğimiz hedefe ulaşır ve çocuklarımızın eğitimine bir parça katkıda bulunmuş olabiliriz.” şeklinde konuştu.

Kaynak: https://www.sesgazetesi.com.tr/haber/12172454/aydin-besiktaslilar-derneginden-egitime-dev-destek

Önceki Yazı
Aydın’ın turizm pazarındaki payını artırmalıyız
Sonraki Gönderi
Didim’de Ata ağaçları’nda zeytin hasadı yapıldı

Yorum ekle

E-postanız bizimle güvende.