İlan Ekle Oturum aç

Ankara Üniversitesi Öğrenci Toplulukları Didim ÖRSEM’de Buluştu

Pandemi nedeniyle uzun süredir birbirlerinden uzak kalan öğrenciler, Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Ünüvar’ın katılımıyla Didim Öğrenci Rehabilitasyon Spor Eğitim Merkezi’nde (ÖRSEM) düzenlenen Öğrenci Toplulukları Buluşması’nda bir araya geldi. Rektör Ünüvar, öğrencilerle gündüz konferans salonunda, akşam da tesisin sahilinde samimi sohbetler gerçekleştirdi.

Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığınca organize edilen etkinlik için 22 Haziran Salı akşamı Beşevler Yerleşkesinden otobüslerle Aydın’ın Didim ilçesine hareket eden 173 öğrenci topluluğuna üye 204 öğrenci, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri konferans salonunda düzenlenen söyleşi, yarışma ve film gösterimi gibi etkinliklere katıldı. Öğrenciler, serbest zamanda ise havuz ve denize girip, spor yaparak gönüllerince eğlendi.

Programın hafta sonu olan bölümüne dâhil olan Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Ünüvar, öğrenci toplulukları üyeleri ile uzun bir söyleşi gerçekleştirdi. Öğrencilerle bir arada olmaktan mutluluk duyduğunu ifade eden Rektör Ünüvar, “Ancak sizi mutlu görünce daha da mutlu oldum” dedi.

Pandemi sürecinde tüm dünyanın çok büyük zorluklar yaşadığını kaydeden Ünüvar, “Bu dönemde öğrencilerimiz okullarından, bizler de öğrencilerimizden ayrı kaldık. İnşallah pandeminin sonuna yaklaştığımızı düşünüyorum. 13 Eylül’de yüz yüze eğitime başlamayı umut ediyoruz. Aşılama dönemi ciddi oranda arttı. İnşallah o zamana kadar da bütün öğrencilerimizi, öğretim üyelerimizi, idari personelimizi aşılamış ve yeni döneme daha güzel ve umutlu bir şekilde başlamış oluruz” ifadelerini kullandı.

“Topluluklarla Yaptığınız Çalışmaların Avantajını İleride Göreceksiniz”

Konuşmasında öğrenci topluluklarının önemine de işaret eden Ünüvar, şöyle devam etti:

“Yaşadığımız dönem sadece diplomanın gücüyle sizi bir yere taşımıyor. Beraberinde başka özelliklerinizin de olması gerekiyor. İletişim yeteneğinizi geliştirmeniz gerekiyor. Hadiseye başka yönlerden bakabilme yeteneğini geliştirmeniz gerekiyor. Belki diğer mesleki bölümlerle ve birimlerle iş birliği yapma imkânlarını öğrenmiş olmanız gerekiyor. İşte öğrenci toplulukları tam da bu işe yarayan bir konu. Şu anda 173 öğrenci topluluğumuz var. Her birisinin bir ilgi alanı var. Didim deneyiminde de gördünüz ki; esasında birçok farklı öğrenci topluluğuyla ya da birçok farklı alanla etkileşim içerisinde olduğunuzu ve olmanız gerektiğini hissettiniz. Dolaştığım zaman arkadaşların belli gruplarla bir araya geldiğini ve farklı öğrenci topluluklarının ilgi alanlarıyla ilgili müzakereler yaptığını gördüm. Bu çok değerli bir şey. Bunun ileride çok büyük avantajını göreceksiniz.”

“Amacımız Öğrencilerimizi Mutlu Etmek”

Didim ÖRSEM’in pandemi öncesi açıldığını, ancak Covid-19 salgını nedeniyle çok fazla işletilemediğini dile getiren Rektör Ünüvar, “’Bu mekânla ilgili başlangıcı öğrenci topluluklarıyla yapabilir miyiz’ önerisi geldiği zaman bundan çok memnun oldum. Bizim buradaki amacımız öğrencilerimizi sadece konaklatmak değil. Asıl amacımız öğrencilerimize mutluluk payesinden pay vermek. Çünkü öğrencilerimiz pandemide bir araya gelemediler. Hem de farklı gruplar bir araya gelsin ve birbirlerini anlamaya çalışsınlar istedik. Hakikaten öğrenci topluluklarımızın bugün attıkları tohumun yarınlarda, ülkenin farklı kademelerinde ve farklı pozisyonlarında görev yapacak siz değerli kardeşlerimiz için ufuk açacağını söyleyebilirim. Bu sebeple buradaki etkinliğimizi çok önemsiyorum” ifadelerini kullandı.

Açış konuşmasının ardından soru cevap bölümüyle devam eden programda öğrenciler, 16 Mart 2021 tarihinde Çanakkale’de gerçekleştirilen Öğrenci Toplulukları Çalıştayı’nda hazırlanan ve Didim ÖRSEM’de tüm toplulukların onayını alan Öğrenci Toplulukları Yönergesi’ni Rektör Ünüvar’a takdim etti.

Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Ünüvar, toplantının sonunda öğrencilerle tek tek hatıra fotoğrafı çektirdi. Genel Sekreter Ömer Nadir Soylu ve Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Çağdaş Yurt ile birlikte tesisi dolaşan Rektör Ünüvar, öğrencilerin spor müsabakalarını izledi.

Kaynak: Ankara Üniversitesi
Önceki Yazı
Didim’e yapılacak konut sayısı belli oldu
Sonraki Gönderi
Didim Ticaret Odası Seçim Tarihi Belli Oldu

Yorum ekle

E-postanız bizimle güvende.