İlan Ekle Oturum aç

400 BİSİKLETÇİ, GERMENCİK’TE BULUŞTU

İzmir, Manisa, Aydın ve çevre ilçelerden gelen 400 bisikletçi, geleneksel olarak düzenledikleri etkinlik kapsamında Germencik ilçesine bağlı Selatin Mahallesi’ndeki 800 yıllık anıt çınar ağacının altında buluştu. Sporcuları ağırlamaktan mutluluk duyduklarını aktaran Belediye Başkanı Fuat Öndeş, Selatin Köyü Anıt Ağaç ve Organik Köy Pazarının tanıtımına da katkı sunduklarını söyledi.

Germencik Belediye Başkanı Fuat Öndeş’in öncülüğünde gerçekleştirilen etkinlik kapsamında bisikletseverler iki grup halinde yarıştı. Efes Bisiklet Topluluğu’nun da destek verdiği etkinlikte İzmir’in Selçuk ilçesine bağlı Belevi Mahallesi’nden hareket eden sporcular ile Germencik ilçesine bağlı Ortaklar Mahallesinden hareket eden sporcular, Selatin Mahallesindeki 800 yıllık çınar ağacına en kısa sürede ulaşmaya çalıştı.

YEMEK İKRAM EDİLDİ

İzmir, Manisa, Aydın ve çevre ilçelerden gelen 400 bisikletçi arasında dereceye girenler, jüri üyelerince belirlendi. Yarışmada dereceye girenlere ödülleri, Belediye Başkanı Öndeş tarafından verildi.

Sporculara, Germencik Belediyesi tarafından hazırlanan, kuru fasulye, pilav, turşu ve tatlıdan oluşan öğle yemeği menüsü de ikram edildi.

Sporcular ise desteklerinden dolayı Belediye Başkanı Öndeş’e teşekkür etti.

“SPORCULARI AĞIRLAMAK ONUR VE GURUR VERDİ”

Organizasyon kapsamında Selatin Köyü Anıt Ağaç ve Organik Köy Pazarının da tanıtımına katkı sunduklarını belirten Başkan Öndeş, sporculara teşekkür ederek, şöyle dedi:

“Çeşitli il ve ilçelerden gelen sporcuları, Germencik’te ağırlamak bize onur ve gurur veriyor. Sporcular da çok memnun. Selatin Mahallesi’nin çok fazla meziyetleri var. İzmir iline sınırı ile birlikte burada 800 yıllık anıt ağacı da var. Selatin tünelinin de adı, buradan geliyor. Bu etkinliği gelecek yıllarda da daha profesyonel ve kapsamlı şekilde yapmaya devam edeceğiz. Sporculara ve etkinliğe katılım sağlayan herkese teşekkür ediyorum.”

MAHALLE HALKINI SELAMLADI

Selatin Mahallesi’nde kurulan Organik Köy Pazarı’nda tezgah açan üreticilerle sohbet eden Başkan Öndeş, vatandaşların kendileriyle fotoğraf çekilme talebini de geri çevirmedi. Ardından kahvehanede vatandaşlarla bir araya gelen Başkan Öndeş, talepleri dinledi.

Renkli görüntülerin ortaya çıktığı etkinlik, toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Kaynak: http://ankayerel.net/haber/detay/400_bisikletci_germencikte_bulustu_106431

Etiketler:
Önceki Yazı
Aydın Büyükşehi̇r Beledi̇yesi̇ ‘Cumhuri̇yet Bayramı’ Temali Yarışma Düzenli̇yor
Sonraki Gönderi
TOKİ arsa sayısı, başvuru şartları ve ücreti, taksit ve ödeme planı

Yorum ekle

E-postanız bizimle güvende.